Turaidā plāno sākt ceļa attīrīšanu no nogruvumiem .

CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Lai daļēji atjaunotu satiksmi ceļa posmā no Turaidas pilskalna līdz Gaujas senlejai, pirmdien varētu sākties šī ceļa attīrīšana no nogruvumiem, informēja Turaidas pils muzeja rezervāta atbildīgā sekretāre Inta Mikanovska.

Turaidas pilskalna glābšanai izveidotā darba grupa, lemjot par tālākajiem darbiem, piektdien vienojās, ka ceļa attīrīšanu jau pirmdien sāks Autoceļu direkcija sadarbībā ar Gaujas Nacionālo parku. Darba grupas sanāksmē piedalījās arī valdības izveidotās grupas vadītājs, īpašu uzdevumu ministrs reformu lietās Jānis Krūmiņš. Mikanovska pastāstīja, ka pēc ceļa attīrīšanas to paredzēts atvērt operatīvo dienestu transportam, kā arī vieglajām automašīnām ar svaru līdz 3,5 tonnām. "Pārāk intensīva kustība gan nav pieļaujama, taču vietējiem iedzīvotājiem satiksme uz Siguldu un Turaidu ir ļoti nozīmīga," pauda Mikanovska, norādot, ka Gaujas senlejā vienmēr bijuši ierobežojumi transportlīdzekļiem, kuru svars pārsniedz 7 tonnas. "Lai gan jauni lieli zemes nogruvumi pēdējās dienās pilskalnā nav notikuši un situācija ir mierīga, process tomēr nav pavisam apstājies, jo mazas atlūzas krīt nepārtraukti," pavēstīja muzeja rezervāta darbiniece. Jau ziņots, ka zemes nogruvumu dēļ pilnībā slēgta satiksme ceļa posmā no Turaidas pilskalna līdz Gaujas senlejai. Labākos Turaidas pils un pilskalna glābšanas tehniskos risinājumus šobrīd meklē Latvijā labākie attiecīgu nozaru zinātnieki, padomu ieradies sniegt arī habilitētais doktors arheoloģijas speciālists Maits Metss (Mait Mets) no Igaunijas. Ģeoloģijas dienesta vadītājs Māris Segliņš BNS iepriekš stāstīja, ka "Latvijas gudrākie profesori šobrīd plāno darbus, lai pēc iespējas mazāk traumētu pili un nogāzi", un jau šobrīd nolemts, ka būtiskākais ir savākt visprecīzāko informāciju par pilskalna uzbūvi un pārējiem nepieciešamajiem parametriem. Lai iegūtu nepieciešamo informāciju, plānots izmantot radiolokatoru, ar kura palīdzību varēs iegūt ziņas par zemes slāņiem, to dziļumu, ūdeņu līmeņiem un daudzumu. Tāpat notiek arī citi mērījumi. Tāpat jau vēstīts, ka pēc vairākiem nogruvumiem kultūrvēstures pieminekļa Turaidas pilskalna glābšanai izveidotas trīs darba grupas, tajā skaitā arī valdības darba grupa, pilī strādā speciālisti, sākti urbumi pils pamatu izpētei un gruntsslāņu noteikšanai, kā arī topogrāfiskā mērīšana un citi glābšanas darbi. Pirms tam Kultūras ministrija izveidoja darba grupu, kā arī darba grupa izveidota Siguldas domē.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu